Ботев пусна Берое в почивка! (Видео)

снимка: Боян Ботев
Отборът на Берое постигна първата си победа този сезон над Ботев Пловдив. След 3 победи за канарчетата, старозагорци най-после взеха победа в Дербито на Тракия, но тя се оказа Пирова победа. С общ резултат 4:2 жълто-черните елиминираха Берое в битка за евроквота и по този начин сезона за зелените приключи. Първото полувреме домакините бяха по-активни и вкараха случаен гол след едно центриране на Карачанаков и рикошет в крака на Кристиан Димитров. През втората част жълто-черните се активизираха и след няколко пропуска Антонио Вутов вкара решителното попадение, което окончателно прекърши заралии. В крайна сметка Мапуку оформи крайния резултат 2:1, но преди да отбележи победния гол си помогна с ръка при овладяването на топката.

БЕРОЕ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

1:0 Кристиан Димитров (16′ авт.)
1:1 Антонио Вутов (64′)
2:1 Жуниор Мапуку (75′)

Стартови състави:

Берое: 12. Душан Перниш, 4. Кохей Като, 5. Асен Георгиев, 6. Иво Иванов, 7. Мартин Райнов, 10. Жуниор Мапуку, 17. Антон Карачанаков, 21. Венцислав Василев, 23. Борислав Цонев, 24. Матеас Делич, 91. Ерик Почански
Ст. треньор: Ферарио Спасов

Ботев (Пловдив): 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 5. Кристиан Димитров, 18. Радослав Терзиев, 24. Лазар Марин, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана, 39. Антонио Вутов
Ст. треньор: Николай Киров