ЦСКА-София – Ботев 0:0. Китанов – играч на мача, спаси червените от загуба! (ВИДЕО)

Отборите на Ботев Пловдив и бившия ловешки Литекс не излъчиха победител в доста завързан мач на Армията. Канарчетата бяха по-активни през първото полувреме, като само късмета и стража на червените Китанов запазиха вратата на столичани суха. На два пъти новата перла в нападението на канарчетата Фернандо Виана пропусна златни възможности за гол, опасни удари отправиха Антонио Вутов и Лъчезар Балтанов. През второто полувреме инициативата премина в отбора на ЦСКА, но играта на армейците се състоеше предимно в изсипани топки в наказателното поле на Ботев. Единствения път, когато вратаря на жълто-черните Чворович допусна грешка, национала Радослав Терзиев изчисти топката от голлинията. Както всеки мач срещу софийските отбори, не липсваха обичайните претенции за неотсъдени дузпи. След последния съдийски сигнал играчи и хора от ръководството на червените потърсиха сметка от съдийското трио, като едва не се стига и до по-сериозни сблъсъци.

ЦСКА-СОФИЯ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 8. Кубемба, 9. Каранга, 10. Нунеш, 14. Бодуров, 17. Давид Симао, 21. Руи Педро, 23. Дюлгеров

БОТЕВ ПД: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Яя Меледже, 17. Балтанов, 8. Неделев, 39. Вутов, 25. Стоянов, 9. Фернандо Виана

СЪДИЯ: Петър Доровски
СТАДИОН: „Българска армия“